úterý 18. října 2016

City Cross Run Prague

Když už skončit v Bohnicích, tak aspoň mezi prvními... i tak by se dal pojmout atraktivní city trail z Petřína do Bohnic. Letošní třetí ročník se Kamče náramně vydařil, když skončila první stejně jako při prvním ročníku.

Závod na 16km začal velmi svižně již v kopci na Petřín a pokračoval svižně v průběhu Hradem, kde se na čele ženského závodu Kamča střídala s loňskou vítězkou Ivanou Sekyrovou. Před Jelením příkopem Kamča - ve vzpomínce na loňské zácpy - raději nastoupila a z tohoto místa se už do konce závodu nepropadla.

Nebyla to ale vůbec žádná selanka, Ivana má letos velmi dobrou formu (Ústecký půlmaratón 1:17:40, Běchovice 36:43) a v polovině závodu ztrácela na Kamču jen 10 vteřin. Navíc díky tomu, že trať se trochu více než loni vyhýbala nejtěžšímu terénu, terén tentokrát pro Kamču neznamenal až tak zásadní výhodu.
V druhé polovině Kamča udržela fantastické tempo a s časem 66:23 skončila v absolutním pořadí 9. (z 830!), tj. předběhlo ji jen 8 mužů. Konečný náskok 1:46 na Ivanu je potěšující. Bylo to až tak rychlé, že i Honza Mrázek se přiznal, že se v polovině otáčel a byl překvapený, že Kamču má v zádech.

O závodě píše i běhej.com a bezvaběh.cz. Na závěr ještě dodejme, že Kamča se z Bohnic - alespoň protentokrát - vrátila.